Olympiáda dětí a mládeže (ODM) je republiková soutěž krajských výprav, která se koná každoročně od roku 2003 a je určena mladým sportovcům ve věku od dvanácti do šestnácti let, v kategoriích mladších a starších žáků a žákyň. Sportovcům navozuje atmosféru opravdových olympijských her. Mladí účastníci nejsou ochuzeni o zapálení olympijského ohně, slavnostní ceremoniály, soužití v olympijské vesnici nebo složení olympijské přísahy. ODM je projektem Českého olympijského výboru, který si ke spolupráci vybírá jako pořadatele jednotlivé kraje. Olympiády se odehrávají v dvouletých cyklech a střídá se jejich letní a zimní podoba.
Letos proběhne Slavnostní v neděli 21.6. a měl by z něho být přímý přenos v televizi. Sportovní klání mezi sportovci a družstvy z jednotlivých krajů začne pak v pondělí 22.6. Naše škola zde bude mít 3 zástupce. V družstvu basketbalistů Moravskoslezského kraje nastoupí Lukáš Kraus z 9.C a Mikuláš Vajda z 9.B a za družstvo florbalistek bude hrát Adéla Staňková z 9.C. Tak držte našim sportovcům palce a my jim přejeme hodně štěstí.
K. Staňková

