Ve středu 17. června se Eliška Sobarňová, František Dunička a Jan Konečný (8. A) zúčastnili soutěže Zatoč s odpady!, která byla organizována Slezským gymnáziem pod záštitou města Opavy. Z opavských škol se sešlo 11 tříčlenných družstev, která po absolvování workshopu o odpadech na SGO poměřila své “síly” na téma odpady. Žáci nejprve různými formami informovali, jak je to s odpady na jejich škole a měli nápady, co udělat, aby se situace v nakládání s odpady ve školách zlepšila. Pak vyrazili na stezku, kde se prakticky zaobírali tříděním odpadů a dalšími aktivitami, a nakonec je čekal vědomostní kvíz z oblasti fyziky, chemie a nakládání s odpady.
Tříčlenná porota postupně hodnotila jednotlivá kola a nakonec vyhlásila 3 nejlepší družstva. Naši ekoborci skončili těsně pod stupni vítězů – na výborném 4. místě!
Děkuji Eli, Frantovi a Honzovi za přípravu na soutěž a reprezentaci školy.
L. Lyková




